Biblioteka w Wesołej, wpisując się w warszawskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, ogłosiła konkurs na komiks historyczny „My i nasza historia”. Komiks dzięki uczestnikom zyskał rangę ogólnopolskiego. Na adres biblioteki wpłynęły nie tylko prace z Wesołej, ale również z Zabrza, Lublina, Woli Ocieckiej i Wiskitek.

Na konkurs wpłynęły 22 prace. Wiek uczestników to 9-15 lat. W konkursie wzięła udział tylko jedna osoba dorosła.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Podziękowania należą się również rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszyli młodym artystom w trudach tworzenia. Niezwykle trudną pracę miała komisja oceniająca komiksy, ale wykonała swoje zadanie na medal. Im również należą się nasze słowa wdzięczności.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 22 listopada w Filii Nr 2 w Zielonej.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!