23 lutego 2018 roku Biblioteka w Wesołej zorganizowała dwa spotkania autorskie dla siódmoklasistów (SP 385 i ZS 94) z Zuzanną Orlińską. Pisarka jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorką książek, czasopism i podręczników. Zuzanna Orlińska jako pisarz debiutowała książką “Matka Polka”, potem był poruszający “Pisklak”. Za książkę “Ani słowa o Zosi” autorka otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a powieść “Cierpienia Sięciolatka” została nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Na spotkaniach w Wesołej rozmawialiśmy o powieściach historycznych. Autorka opowiadała o pracy nad tego rodzaju literaturą, o bohaterach historycznych, prawdziwych i fikcyjnych. W ten sposób zaprezentowane zostały młodym czytelnikom: “Detektywi z klasztornego wzgórza”, “Z Bożej łaski Jadwiga, król”, “Biały teatr panny Nehemias”. Na zakończenie każdego spotkania był czas na pytania i podpisywanie książek.