Letnie plenery malarskie w Wesołej. Już po raz trzeci zorganizowałam letni plener malarski w Wesołej. Tym razem nie odbywał się przez pięć kolejnych dni, ale spotykaliśmy się na jeden dzień ale przez pięć miesięcy.
Na majowym plenerze tematem były wesołowskie magnolie. W czerwcowy upalny dzień schroniliśmy się w Lesie Milowym i tam powstały prace pełne zieleni, wiatru i światła. To miejsce szczególne, w którym można odpocząć i nabrać chęci do twórczego działania. W następnym miesiącu, razem z grupą zainteresowanych osób, wybrałam się na łąki stadniny końskiej. Szeroka perspektywa i lasy na horyzoncie były świetną inspiracją dla sprawnych artystów i tych którzy dopiero stawiali pierwsze kroki w malarstwie. Tematem sierpniowego pleneru był fragment ulicy Jana Pawła w Starej Miłosnej. Pomyślałam, że nasza dzielnica to nie tylko piękna zieleń, czy kościoły, ale także nasze domy i ulice. Dobrze byłoby pokazać artystyczną wizję tych miejsc. Na początku września spotkałam się z osobami malującymi na terenie Ośrodka Kultury w Wesołej. Część uczestników podziwiała i malowała zabudowę Woli Grzybowskiej, inni mieli możliwość dokończenia i poprawienia wcześniej namalowanych prac.
Projekt artystyczny skierowany był do utalentowanych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wzięli w nim udział doświadczeni artyści, amatorzy a także osoby całkowicie początkujący. Wspólne malowanie to czas rozwoju uzdolnień, doskonalenia warsztatu, możliwość poznania nowych sąsiadów a przede wszystkim docenienie urokliwego krajobrazu naszej dzielnicy. Na kontynuowanie zdobytych doświadczeń oraz dalsze kształcenie umiejętności malarskich zapraszam na prowadzone przeze mnie zajścia Rysunek i Malarstwo oraz Pracownię Malarską do Ośrodka Kultury w Wesołej.
Zapraszam na wystawę poplenerowej, którą będzie można oglądać do 20 września w Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy ul. Raczkiewicza 31 w Wesołej. Potem część prac będzie eksponowana w fili Biblioteki Publicznej w Starej Miłosnej. Organizatorem i opiekunem pleneru byłam ja, projekt został sfinansowany ze środków Stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej oraz Miasta Stołecznego Warszawa. Grażyna Bany