W podróż zabieramy ciekawą książkę, dobrą płytę a w ostateczności kolekcję filmów. Robert Stolarczyk zabiera swoje obrazy. Trzeba dodać, że jego prace nie tylko podróżują, ale są również fotografowane w niezwykłych miejscach. Robert Stolarczyk – absolwent Wydziału Malarstwa i Rysunku ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – zechciał pokazać swoje dzieła w naszej Bibliotece.…
Nie od dziś wiadomo że sport to zdrowie, a zatem na Wieczorze Bajek zorganizowaliśmy zawody sportowe. Każdy uczestnik zasłużył na medal więc dzieci wykonały je własnoręcznie wykorzystując wstążki, nożyczki kreatywne i papier brokatowy. Podczas spotkania czytaliśmy książkę “Wyścig po Złotego Żołędzia” (Kate Hudson).  
Po zalaniu Filii w Starej Miłośnie pomieszczenia biblioteki oraz zbiory zostały odgrzybione, osuszone przy użyciu specjalistycznego sprzętu: oczyszczaczy powietrza, ozonatorów, lamp UV. Pokój pracy bibliotekarzy, który w wyniku zalania ucierpiał najbardziej, został gruntownie wyremontowany. Biblioteka jest otwarta dla Czytelników od 28 października.